„Godzina z książką w bibliotece szkolnej”

W ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniowie klasy VI B podczas godziny wychowawczej odwiedzili dzisiaj szkolną bibliotekę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie możliwość samodzielnego wyszukiwania książki na półkach. Wyjątkowo dla wcześniej zaplanowanej akcji „Godzina z książką” bibliotekarze udostępnili tak zwany wolny dostęp do półek. Każdy mógł porozglądać się po regałach pełnych książek, wziąć do ręki samodzielnie zdjętą z półki książkę, a później ją wypożyczyć. Największym zainteresowaniem wśród uczniów klasy szóstej ucieszyły się działy z literaturą popularnonaukową, powieścią fantastyczną, przygodową i obyczajową. Gdy jedni jeszcze buszowali wśród książek, nie mogąc zdecydować się na wybór, inni zaraz po wypożyczeniu przeszli do czytelni i od razu zagłębili się w lekturze. Choć po tych odwiedzinach panie bibliotekarki musiały zapanować nad niewielkim chaosem wśród książek, to warto było. Serce cieszy widok czytających dzieci.