Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Biegnij z nami „Zimowo, ale biegowo”

2019-02-05

Kliknij czytaj wiecej a znajdziesz plik pdf ze szczególowymi informacjami, które przekazał p. Waldemar Chyliński u którego też można uzyskać informacje na temat sportowych zmagań.

Czytaj więcej o: Biegnij z nami „Zimowo, ale biegowo”

ZIMOWO NA SPORTOWO NA TERENIE POWIATÓW GRUDZIĄDZKIEGO I CHEŁMIŃSKIEGO

2019-02-05

Kliknij czytaj wiecej a znajdziesz plik pdf ze szczególowymi informacjami, które przekazał p. Waldemar Chyliński u którego też można uzyskać informacje na temat sportowych zmagań.

Czytaj więcej o: ZIMOWO NA SPORTOWO NA TERENIE POWIATÓW GRUDZIĄDZKIEGO I CHEŁMIŃSKIEGO

Żywa lekcja historii

2019-02-05
Powiększ zdjęcie

Dnia 1 lutego 2019 roku szkołę ponownie odwiedził Teatr Historyczny Krzysztofa Góreckiego. Tym razem uczniów zabrano w podróż do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku - Rzeczpospolitej wielu kultur. Na wstępie zaprezentowano przy pomocy uczennicy, strój sarmacki - jedyny w swoim rodzaju. Następnie poproszono kolejnego ucznia, który przeobraził się w wojownika pancernego z oddziału hetmana Czarnieckiego. Po tej prezentacji przyszła kolej na żołnierzy autoramentu cudzoziemskiego: muszkietera i pikiniera Karola X Gustawa - ponownie do prezentacji poproszono uczniów. Największy podziw wzbudziło spotkanie z husarzem - i do tej prezentacji również zaproszono ucznia. Pan Krzysztof lekcję wzbogacił ciekawą gawędą o chwale oręża polskiego wieku XVI i XVII.

Czytaj więcej o: Żywa lekcja historii

"Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy"

2019-02-05
Powiększ zdjęcie

W dniu 31.01.2019 roku w naszej szkole odbył się bal czwartoklasistów. Uczestnicy zabawy chętnie wychodzili na parkiet tańcząc oraz biorąc udział w różnych zabawach. Pod koniec dyskoteki nagrodzone zostały osoby, które przyszły przebrane w najciekawsze stroje. Po balu wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że była to bardzo udana zabawa i z niecierpliwością czekają na kolejną.

Organizatorzy - wychowawcy klas IV
B. Kaczmarek, I. Strzyżyńska, K. Grzegorczyk, A.Nowak, P. Gabryś, W. Chyliński

Czytaj więcej o: "Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy"