Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Bal karnawałowy klas I-III SP 20

2019-02-18
Powiększ zdjęcie

W czwartek 8 lutego klasy 1-3 wesoło bawiły się na balu karnawałowym. Wszystkie dzieci miały ciekawe i oryginalne stroje. Wspaniała muzyka zachęcała do tańców. W klasach czekały na dzieci słodkie  poczęstunki. Po zakończeniu  balu jego uczestnicy pełni wrażeń udali się do domu.

Czytaj więcej o: Bal karnawałowy klas I-III SP 20

GRATULUJEMY - DZIĘKUJEMY

2019-02-18
Powiększ zdjęcie

Jak co roku nasza kochana szkoła gościła najlepszych Uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum, którym towarzyszyli Rodzice. Jaki był powód owego spotkania? Tym razem 13 lutego spotkaliśmy się na corocznym koncercie-przedstawieniu “Gratulujemy-Dziękujemy”.

Najpierw radosne piosenki wyśpiewał jak z nut szkolny chór pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Fede-Kozłowskej. Następnie uczniowie klas III gimnazjum uczęszczający na zajęcia teatralne prowadzone przez Panią Annę Jakubowską-Krykant zaprezentowali przedstawienie “Jeden dzień z życia ucznia SP 20”. Impreza nie mogła się obyć bez wspólnego odśpiewania ułańskich i miłosnych pieśni, którym przewodziły solistki Aleksandra Urbańska 5d, Aleksandra Tylus oraz Laura Dorau z 5e, a także Agata Szczypior z 6c. Nastęnie Pan Dyrektor Marek Bergmann wraz z Panią Dyrektor Danutą Hulewicz oraz Panią Dyrektor Marią Kaczorowską wręczyli najlepszy Uczniom i Rodzicom podziękowanie oraz wiosenne kwiaty.

Ten rozśpiewany i roześmiany wieczór będziemy długo wspominać.

Czytaj więcej o: GRATULUJEMY - DZIĘKUJEMY

Konkurs recytatorski „Miłość niejedno ma imię”

2019-02-18
Powiększ zdjęcie

O miłości powiedziano już wiele. Już z listu do Koryntian dowiadujemy się, że "Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje."

To właśnie miłość jest natchnieniem poetów, muzyków, malarzy…

Uczestnicy konkursu, uczniowie klas VIII i III gimnazjum wypowiedzieli piękne słowa, które wyszły spod piór polskich poetów. Recytowano utwory Bolesława Leśmiana, Kornela Ujejskiego, Juliana Tuwima, Jonasza Kofty oraz Wisławy Szymborskiej. Z utworów tych dowiedzieliśmy się, że człowiek zakochany raz jest szczęśliwy, a raz odczuwa cierpienie. Smuci się albo śmieje. Ale cóż, to wszystko miłość, która nadaje sens życiu. Czasami nasuwa się pytanie – „Czy warto kochać?” Ależ tak! Bo jak powiedział święty Augustyn „Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie kochać”. Zatem „śpieszmy się kochać ludzi…”

Komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Maria Kaczorowska, pani Anna Chyla i pani Ewa Pakulska wyłoniła zwycięzców. Oto oni:

I miejsce  -  Lea Zakrzewska               klasa III D

II miejsce -  Magdalena Rogowska      klasa III C

III miejsce - Klaudia Królikowska       klasa  VIII B

Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Marzanna Kwiatkowska. Piękną walentynkową scenografię zawdzięczamy pani Ewie Pakulskiej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że dzięki nim spędziliśmy czas słuchając pięknych recytacji o miłości.

Czytaj więcej o: Konkurs recytatorski „Miłość niejedno ma imię”