STRONA GŁÓWNA

Artykuły

Mistrzostwo Grudziądza w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych

2017-10-17

Godnie reprezentowały naszą szkołę dziewczęta w rozgrywkach o Mistrzostwo Grudziądza w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych. W trwających trzy dni rozgrywkach na obiektach SP 20 dziewczęta stoczyły cztery pojedynki z każdego wychodząc zwycięsko. W fazie grupowej pokonaliśmy kolejno SP 18 (6:3), SP 2 (12:0), SP 16 (7:2). Najbardziej zacięty i emocjonujący był finał, w którym dziewczęta wykazały się wyjątkową walecznością, od początku do końca kontrolowały przebieg gry i ostatecznie pokonały SP 5  11:6. Wszystkie dziewczęta biorące udział w rozgrywkach zasługują na brawa. Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole została Julia Kurkowska z VII A, która w czterech spotkaniach zdobyła 14 bramek. Z kolei o małą ilość straconych bramek postarała się bramkarka Aleksandra Piskorska, broniąc większość rzutów rywalek. Ponadto do sukcesu przyczyniły się: Martyna Kołodziejczyk VII B-8 bramek, Lena Jankowska V B-7 br, Aleksandra Łukawska VII A-2br,  Maria Holewska VI B-1br, Natalia Marszałkiewicz VI C-1br, Natasza Maciejewska VI B-1br,Maria Holewska VI B-1br,Maja Krupińska VI A-1br,Laura Rezmer VII A-1br, Alicja Zarańska VI B-0br.

Opiekunem zespołu był Damian Zbrzeźny. Szczególne podziękowania należą się nauczycielowi w-f, czołowemu zawodnikowi MKS Grudziądz Mateuszowi Orłowskiemu, który wspierał dziewczęta swoim doświadczeniem i fachowymi uwagami.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za udane występy w następnym etapie rozgrywek czyli ćwierćfinale wojewódzkim.

Czar Dwóch Kółek

2017-10-12

11.10.2017 w Ośrodku Wypoczynkowym „Plaża Delfin”  w Rudniku odbył się wyścig kolarski pod nazwą „Czar Dwóch Kółek” - Otwarte Mistrzostwa Miasta i Powiatu Grudziądzkiego Szkół Podstawowych  wśród dziewcząt i chłopców. Na krętej i trudnej technicznie trasie wystartowała młodzież Naszej Szkoły. Organizatorami byli: UKS Tandem, ZSO Nr 2, UM Grudziądz, ALKS Stal Grudziądz, OW „Plaża Defin”.

Wśród uczestników dobrze spisała się reprezentacja Naszej Szkoły – SP 20.

Opiekunami w/w uczniów byli:

Wioleta Bramborska, Katarzyna Dziewońska, Waldemar Chyliński.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i całej ekipie startującej.

Ślubowanie

2017-10-13

13 października odbyło się ślubowanie klas I SP 20. Dla pierwszoklasistów to z pewnością dzień, który wyróżnia się spośród innych. Dzień pasowania na ucznia. Zerknijcie na fotki.

Dzień Edukacji Narodowej

2017-10-12

12.10 odbyło się spotkanie związane z Dniem Edukacji Narodowej potocznie zwane Dniem Nauczyciela, który przypada 14 października. W tym dniu spotykają się nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz emerytowani nauczyciele. Początek to część artystyczna, następnie nagrody wręczane przez dyrektora Marka Bergmanna. Kolejny etap to czas na spokojne rozmowy przy kawie i ciastku.

Komunikaty dyrekcji szkoły

2017-10-17

18.10 - etap szkolny konkursu z chemii (Gimnazjum)

20.10 - etap szkolny konkursu z języka niemieckiego (Gimnazjum)

23.10 - etap szkolny konkursu z geografii (Gimnazjum)

24.10 - zebranie rady pedagogicznej - godzina 1530

25.10 - etap szkolny konkursu z matematyki (Gimnazjum)

26.10 - etap szkolny konkursu z języka polskiego (Gimnazjum)

27.10 - etap szkolny konkursu z fizyki (Gimnazjum)

2017-10-06

12.10 - akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej - godzina 1600

13.10 - ślubowanie uczniów klas pierwszych - godzina 900

XXXVI Biegi im. Bronisława Malinowskiego

2017-10-05

JAK CO ROKU UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY UCZCILI PAMIĘĆ BRONISŁAWA MALINOWSKIEGO, STARTUJĄC W XXXVI JUŻ BIEGACH KU JEGO PAMIĘCI. WSZYSCY SPOŚRÓD 150 UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY AMBITNIE RYWALIZOWALI NA DYSTANSIE 800 LUB 1500 METRÓW, ODBIERAJĄC W NAGRODĘ OKOLICZNOŚCIOWY MEDAL NA MECIE. NAJSKUTECZNIEJSZE PODCZAS BIEGU OKAZAŁY SIĘ UCZENNICE KLAS PIĄTYCH, KTÓRE W KATEGORII 10-11 LAT ZAJĘŁY CZOŁOWE MIEJSCA W PIERWSZEJ „DZIESIĄTCE”. WŚRÓD 430 STARTUJĄCYCH DZIEWCZĄT, NAJSZYBSZA, PODOBNIE JAK W ROKU 2015, OKAZAŁA SIĘ MAJA KAWAŁKOWSKA - VB. NIEWIELE DO PODIUM ZABRAKŁO JEJ KOLEŻANKOM Z KLASY CZYLI JULI WIERUCKIEJ (V MIEJSCE) I OLI FILIPEK (VI MIEJSCE). BARDZO DOBRZE POBIEGŁY RÓWNIEŻ UCZENNICE KLASY VA: MARTYNA KNORST (VIII MIEJSCE) I NINA KUBIC (IX MIEJSCE). WŚRÓD CHŁOPCÓW NAJWYŻSZE MIEJSCE ZAJĄŁ UCZEŃ KLASY VC-FRANCISZEK KAWSKI, KTÓRY FINISZOWAŁ NA VII MIEJSCU.

WSZYSTKIM STARTUJĄCYM GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI ZA STARTY NASZYCH ZESPOŁÓW W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 19 PAŹDZIERNIKA.