Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / STRONA GŁÓWNA

STRONA GŁÓWNA

Artykuły

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

2017-06-23

Kolejne cztery klasy trzecie Gimnazjum nr 2 zakończyły naukę w naszej szkole. Uroczystość zakończenia roku szkolnego miała bardzo miły i wzruszający charakter. Było mnóstwo wyróżnień. Wyróżnienie dotyczyły również uczniów Szkoły Podstawowej nr 20, tych którzy kończyli I etap edukacyjny. Następnie starsi uczniowie otrzymali srebrne odznaki absolwenta Gimnazjum nr 2 (uzyskali co najmniej średnią 4,75 i zachowanie bardzo dobre lub wzorowe), poprzez wyróżnienie finalistów i laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, uczniów którzy najlepiej napisali egzaminy gimnazjalne (średnie wyniki naszego gimnazjum wyprzedzały średnie krajowe, wojewódzkie i miejski od kilku do kilkunastu procent), działających w samorządzie szkolnym, wolontariuszy, oraz najlepszych sportowców. Była też grupa uczniów, której dyrektor Marek Bergmann wręczył stypendia finansowe. Na koniec piosenka Maryli Rodowicz "Ale to już było" zaśpiewana przez wszystkich absolwentów klas III, no i łzy wzruszenia. Życzymy Wam powodzenia i wiemy że dostaniecie się do wymarzonych nowych szkół. Spełniajcie Wasze marzenia. Byliście fantastyczni. Uśmiech

Czytaj więcej o: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

27 najlepszych uczniów z Grudziądza

2017-06-22

Czwartkowe spotkanie w grudziądzkim ratuszu związane było z wręczeniem nagród laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez kujawsko - pomorskiego Kuratora Oświaty, oraz finalistom i laureatom olimpiad. Z 12 tysięcy uczniów grudziądzkich szkół, 27 odebrało nagrody z rąk Prezydenta Roberta Malinowskiego. Spotkanie prowadził Naczelnik Wydziału Oświaty p. Andrzej Cherek, część artystyczną zapewnił chór Boni Cantores. Z naszej szkoły najwyższe laury zdobyli:

  • Aleksandra Górska - klasa II B GM 2 - laureatka matematycznej Ligii Zadaniowej (opiekun p. Krzysztof Grabowski)
  • Faina Razdolska - klasa III D GM 2 - laureatka konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego (opiekun p. Marlena Bednarska)
  • Piotr Jurczyk - klasa I D GM 2 - laureat konkursu przedmiotowego z informatyki (opiekun p. Michał Bruski)

GratulujemyWyluzowany

 

Czytaj więcej o: 27 najlepszych uczniów z Grudziądza

Nagroda za udział w zawodach "Sprawny miś"

2017-06-20

Uczniowie klas I-III, uczestniczący w zawodach "Sprawny miś" zwiedzili dzisiaj Wojskowe Zakłady Lotnicze w Bydgoszczy. Wyjazd był nagrodą za współzawodnictwo. Największą atrakcję stanowiło wejście do kabiny pilota samolotu wojskowego. Na pożegnanie wszyscy dostali misia.

Czytaj więcej o: Nagroda za udział w zawodach "Sprawny miś"

Wycieczka klas II gimnazjum do Gdyni

2017-06-21

Klasy II b i II c SP 20 w Centrum Edukacji Ekologicznej

2017-06-07

Dnia 05.06 klasy II b i II c SP odebrały CZERWONĄ KREDKĘ od Centrum Edukacji Ekologicznej za zajęcie przez naszą szkołę I miejsca za najaktywniejszy udział klas podstawowych w zajęciach edukacyjnych i warsztatach 2016 roku. To już drugi rok gdzie nasza szkoła jest najlepsza w Grudziądzu:). Dziękujemy wychowawcom oraz uczniom i zachęcamy by nadal uczestniczyli aktywnie w zajęciach ;)  Od stycznia 2017 roku walczymy o fioletową kredkę:).

Czytaj więcej o: Klasy II b i II c SP 20 w Centrum Edukacji Ekologicznej

"Nie Pal Przy Mnie Proszę"

2017-06-05

Dnia 31.05. na świecie jest obchodzny Światowy Dzień bez Papierosa. Tego dnia klasa II b SP z opiekunem Kornelią Ściborowską zorganizowała mini happening w związku z programem "Nie Pal Przy Mnie Proszę". Przeszła ulicami miasta skandując hasła nawołujące do zdrowego stylu życia. Klasa przygotowała transparenty oraz balony dla przechodniów. Głównym hasłem było "Kiedy dorośli nie palą dzieci się częściej uśmiechają". Dzieci się doberze bawiły, a dorośli widząc ową akcję od razu chowali, a nawet gasili papierosy.

Czytaj więcej o: "Nie Pal Przy Mnie Proszę"

Klasę 2 b odwiedziła Straż Miejska

2017-06-09

O bezpieczeństwie nigdy za wiele! Dlatego też dnia 14.06.2017 roku klasę 2 B odwiedziła Straż Miejska. Panie strażniczki rozmawiały z dziećmi jak bezpiecznie spędzić wakacje. Omówiły niektóre formy spędzania czasu oraz zagrożenia jakie mogą napotkać dzieci, a także postępowanie w razie zagrożenia. Dzieci aktywnie brały udział. Na koniec otrzymały dla utrwalenia wiadomości książeczkę do kolorowania.

Czytaj więcej o: Klasę 2 b odwiedziła Straż Miejska